Hunza, di Ca'Bastiani, Rowinska, Bastiani, kavkazsky pastevecky pes kaukasischer schaferhund, kaukazsky ovciak, caucasian ovcharka, owczarek kaukaski Kaukaza aitu suns, Vidusazijas aitu suns, kaukasische Owtscharka rosja, russia, panthera, azazel, hexina, premium pl, norbulingka, mastif tybetanski, owczarek srodkowoazjatycki, azjata
 • Strona główna
 • Ciekawostki
 • O hodowli
 • O rasie
 • Nasze psy
 • Nasze suki
 • Owczarek Środkowoazjatycki
 • Mastif Tybetański
 • Fotogaleria
 • Szczenięta
 • Wystawy
 • Kontakt
 • Linki
 • nurbek pies
  2005 - 2007, hodowca: Vladimir Karpushin

  hodowla hunza
  Zdjęcie dzięki uprzejmości: SEPIS Project - Marta Borkowska

   

  OSIĄGNIĘCIA WYSTAWOWE:

   

  Champion Polski
  Młodzieżowy Champion Polski
  Kandydat do Interchampionatu
  Zwycięzca Częstochowa Cup 2007
  Wielokrotnie Najlepszy Pies w Rasie
  Wielokrotnie Zwycięzca Rasy
  Wielokrotnie Zwycięzca Młodzieży
  Wielokrotnie Najlepszy Junior w Rasie
  Zwycięzca II Grupy FCI Juniorów
  III BIS Juniorów
  III BIS Szczeniąt (w konkurencji 55 szczeniąt)
  Najpiękniejsze Szczenię w Rasie

   

   

  Decyzja o pozostawieniu w naszych hodowlach szczenięcia po mieszkającej w Moskwie BAJI zapadła już w momencie, gdy jej właściciel - znany rosyjski hodowca Vladimir Karpushin postanowił o jej kryciu FLEXEM. Powodem tejże decyzji był nie tylko doskonały eksterier BAJI oraz jej znanego rodzeństwa jak BISLAN czy BAYCHI, lecz przede wszystkim pochodzenie. Gdy w roku 2000 podejmowaliśmy decyzję o kryciu FIDŻI w Rosji, wyboru dokonywaliśmy spośród dwóch kandydatów. Były to CKIENT (który w efekcie został ojcem miotu "I" Hunza) oraz pochodzący z Uchty Djauri MAGDASH. To właśnie Djauri MAGDASH jest ojcem BAJI. Miot "M" Djauri zasłynął w Rosji z doskonałego pochodzenia i wspaniałego eksterieru. Również ze strony matki BELL, BAJA wywodzi się od legendarnych rosyjskich psów jak między innymi VIUSHEIH z Permu, ARISHA z Czerkieska, ARISHA II z Orenburga.
  Niestety ze względu na długi czas oczekiwania na granicy, krycie BAJI nastąpiło nieco zbyt późno, aczkolwiek zaowocowało ono miotem, w którym urodziły się dwa szczeniaczki. Vladimir zadecydował pozostawić w hodowli pięknego, wygrywającego szereg wystaw w Rosji NURBAYA, a nam - ku naszej wielkiej uciesze przypadł NURBEK.
  NURBEK wyrósł na doskonałego, bardzo dużego, wyjątkowo potężnego psa o olbrzymiej, doskonale wypełnionej głowie, wspaniałym typie, anatomii i ruchu. Odziedziczył niezwykle silny i zrównoważony charakter swoich przodków. Ze względu na charakter, eksterier i pochodzenie przedstawiał dla nas wyjątkową wartość hodowlaną. Na wystawach NURBEK zadebiutował w roku 2006, stając się najbardziej wygrywającym w Polsce juniorem roku rasy Owczarek Kaukaski. W roku 2007 w błyskawicznym tempie ukończył Championat Polski oraz wygrał 3 spośród 4 najbardziej prestiżowych wystaw w Polsce.
  NURBEK odszedł dopiero na początku swojej kariery wystawowej i hodowlanej nie osiągnowszy jeszcze pełni rozwoju fizycznego. Fakt jego utraty szczególnie boli, gdyż straciliśmy do końca zdrowego, młodego psa. W wyniku ludzkiej ignorancji utraciliśmy wyjątkowo drogiego dla nas przyjaciela i członka rodziny.
  W hodowli pozostało szczególnie ważne dla nas potomstwo NURBEKA. NURBEK wciąż żyje w swoich dzieciach i nie sposób jest zapomnieć o krótkich aczkolwiek jakże wspaniałych chwilach z nim spędzonych, które na zawsze pozostaną częścią naszego życia...

   

   

  RODOWÓD:

  Klikając na imię psa w rodowodzie wyróżnione podkreśleniem, pojawi się jego zdjęcie i tytuły wystawowe.


  Więcej zdjęć przodków naszych psów można zobaczyć w fotogalerii:

   

   

  FLEX z Woli

   

  ISZTAR CKIENT Hunza

  CKIENT

  ZHAK

  INZHARA

  FIDZI Hunza

  DAX Maczu-Ku

  SARAH z Wolki

  JORGA Magma-Rot

  THAI z Wszelakowa

  BONZO KAZAH Rus-Land

  REJA Rus-Land

  AXA z Dzielnicowych Sadow

  BUJNAK

  ASTARTE z Niedzwiedziej Gawry

  BAYA

  Djauri MAGDASH

  ANCHAR

  ELARS

  RONA

  ZHULZHAR DZHAURI

  BURAN-CHOMBI

  BRENA s Severnoy Zvezdy

  BELL

  VIUSHEIH

  ZHAN-KRIST

  EMBA

  ARISHA II

  LESHIY

  ARISHA

   

   

   

   

   

   

   

   


  © 2005 - 2012 HUNZA & di Ca' Bastiani

  Tworzenie www